Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
15 grudnia 2015 r. - Ewa Chotomska w Bibliotece Publicznej w Rzgowie Drukuj E-mail
Image
Jedną z form popularyzacji czytelnictwa i rozbudzania zainteresowań książką wśród najmłodszych czytelników są spotkania autorskie z pisarzami literatury dziecięcej. Mogliśmy się o tym przekonać 15 grudnia br.
Na zaproszenie dyr. GBP Rzgów Doroty Eltman gościliśmy w skromnych progach naszej książnicy Panią Ewę Chotomską- aktorkę, pisarkę, reżyserkę, scenarzystkę oraz autorkę licznych tekstów piosenek dla dzieci chociażby „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka pasta”.
Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej jest również autorką wielu programów telewizyjnych dla dzieci takich jak: „Jedyneczka”, „Budzik”, czy legendarny już dzisiaj „Tik-Tak”, w którym wcielała się w postać Ciotki Klotki. Występowała również w programach „Ciuchcia”, „Fasola” oraz „Domowe Przedszkole”. Z wyjątkowym gościem spotkali się pierwszoklasiści ze szkół podstawowych gminy Rzgów.
Pani Ewa rozpoczęła spotkanie jako Ciotka Klotka. W rytm muzyki o Tik-Taku w kolorowym przebraniu wyłoniła się z za kotary, witając dzieci pięknym uśmiechem na twarzy. Opowiadała o sobie, o swojej rodzinie, ulubionych zwierzakach. Wspólnie z dziećmi śpiewała piosenki, układała rymowanki i zadawała literackie zagadki a za każdą poprawną odpowiedź nagradzała kolorową karteczką. Dzieci bawiły się doskonale, podziwiały jej oryginalny ubiór w kolorach tęczy i buty nie do pary. Uczestniczyły aktywnie w zabawach ruchowych słuchając znanych wszystkim piosenek Ciotki Klotki. Pani Ewa pytała również dzieci jak należy obchodzić się z książkami. Rozmawiała z nimi o potrzebie czytania i korzyściach z niego płynących.
Na zakończenie uczniowie kl. Ib ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie- przygotowali dla p. Ewy miłą niespodziankę. Marta Kacprowicz i Oliwia Kurek recytowały wiersze a Marcel Cybulski czytał fragmenty opowiadań autorstwa jej mamy Wandy Chotomskiej.
Po pełnym wrażeń spotkaniu dzieci mogły zakupić książeczki i dostać upragniony autograf. Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach projektu „Czytaj nie pytaj” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dorota Eltman

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź