Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Sobota 9 Grudnia 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
16 listopada 2015 r. - Wycieczki bez deszczu w GBP mimo pluchy za oknem, czyli... Drukuj E-mail
Bałkany jak w kalejdoskopie
Image W poniedziałkowe popołudnie 16 listopada 2015 r. gdy za oknem padał deszcz i hulał wiatr słuchacze UTW w Rzgowie zebrani w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie za sprawą Pani Janiny Foryńskiej „przenieśli” się na słoneczne Bałkany.
Pani Janina emerytowana nauczycielka geografii, właścicielka biura podróży „Rajd Tour” w Koninie, zabrała zgromadzonych w „podróż” śladami wycieczek udokumentowanych zdjęciami, które szczegółowo omawiała podczas prezentacji. Wśród nich mogliśmy zobaczyć odbudowaną stolicę Macedonii Skopię, posąg Aleksandra Macedońskiego, Cyryla i Metodego patronów Europy, domek i Muzeum Matki Teresy z Kalkuty, amfiteatr rzymski Ohrid, Kotor i wiele innych.
Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że państwa leżące na Półwyspie Bałkańskim są pełne kontrastów, syciliśmy wzrok pięknymi widokami. Zagłębialiśmy się w najciekawsze fakty historyczne dotyczące państw bałkańskich, podziwiając ich przepiękne zabytki nierzadko wpisane na listę UNESCO.  Niektórzy seniorzy dzielili się własnymi doświadczeniami z pobytu w tych krajach.
W nastrojowym klimacie biblioteki piękno Półwyspu Bałkańskiego żywo przemówiło do uczestników spotkania.
A zachęcające, wyczerpujące  relacje z podróży p. Janiny przywołały wspomnienia z minionych wakacji i niewątpliwie zachęciły naszych słuchaczy do letnich wojaży po świecie.
 
Justyna Popiela GBP Rzgów
 
Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź