Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 17 Maja 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow OŚRODEK DORADZTWA ROLN. arrow STYCZEŃ 2013 - OGŁOSZENIA BIEŻĄCE
STYCZEŃ 2013 - OGŁOSZENIA BIEŻĄCE Drukuj E-mail
Bieżące informacje dla Rolników i Mieszkańców obszarów wiejskich z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Rzgowie tel. 632419053

1. Zakaz wywozu obornika, gnojowicy czy gnojówki na pola obowiązuje od 1 grudnia do 28 lutego.
------------------------------------------------------------------------------------
2. W lutym odbędzie się kurs stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Chętnych proszę o kontakt z biurem ODR w Rzgowie lub telefonicznie 632419053/ 665861602. Zapraszam osoby nowe i te, które ukończyły ten kurs w 2008 roku (lista osób przeszkolonych jest u mnie w biurze – można sobie sprawdzić). Osoby, które już się zapisały będą poinformowane o terminie I tury kursu telefonicznie.
-------------------------------------------------------------------------------------
3. W lutym odbędzie się też zbiórka zużytych olejów odpadowych. Na razie mam zgłoszone 200 l oleju z gminy Rzgów. Zbiórkę organizujemy wspólnie z panem Kuźnikiem z Grodźca. Żeby firma odbierająca przyjechała musi być ponad 1000l a razem mamy około 700l – może ktoś jeszcze jest chętny to proszę o kontakt w biurze ODR ???
-------------------------------------------------------------------------------------
4. Przyjmujemy zamówienia na ziarno do siewu z firmy HR Strzelce wspólnie z panem Kuźnikiem. Chętnych na materiał siewny kwalifikowany proszę o kontakt w biurze ODR w Rzgowie. Ziarno do siewu będzie takie, jak co roku, czyli pszenżyto, owies, jęczmień, pszenica. Natomiast, jeśli chodzi o odmiany to dopiero firma prześle ofertę około 10 lutego, jak już odmiany przejdą badania końcowe i uzyskają certyfikaty.
-------------------------------------------------------------------------------------
5. Wnioski na materiał siewny (ziarno kupione na fakturę, tzw. materiał siewny kwalifikowany) można składać od 15 stycznia do 25 czerwca br. w oddziale ARR. Przypominam, że kto sieje „jare” może wypełnić wniosek, gdy ziarno jest posiane – czyli na polu!!!. Wypełnienie wniosku w biurze ODR kosztuje 20 zł + 3%dotacji.
-------------------------------------------------------------------------------------
6. 23 lutego organizuję wyjazd na Targi do Poznania. W tym roku targi podzielone są na 4 segmenty:
Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu – GADENIA – rośliny, nasiona, florystyka, bukiety i akcesoria do dekoracji,
Targi Zoologiczne – ANIMAL – wszystko o i dla zwierząt domowych,
Targi Wędkarstwa – RYBOMANIA – wiadomo akcesoria dla miłośników wędkowania, od wyposażenia w sprzęt po ubiór,
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych – SPECIAL DAYS – ozdoby, gadżety i akcesoria na święta, urodziny, imieniny, wesela, chrzciny itp.
Jak zwykle dużo nowości do oglądania, ale też będzie można coś kupić. Wstęp na wszystkie targi jest jeden i kosztuje 12 zł.
Koszt całego wyjazdu wynosi 45 zł (30 zł przejazd autobusem, 12 zł wstęp, 3 zł ubezpieczenie). To nie jest mała kwota, ale warto od czasu do czasu wyjechać w świat i zobaczyć coś nowego. Serdecznie zapraszam.
---------------------------------------------------------------------------------------
7. W dniach 7 lutego i 27 lutego br. w Urzędzie Gminy w sali narad odbędą się szkolenia dla Rolników. Pierwsze będzie dotyczyło min. dobrostanu zwierząt, drugie min. Integrowanej Produkcji – a więc bardzo aktualne zagadnienia. Dokładne tematy podam na tablicy ogłoszeń i w kurendach do sołtysów. Jest okres zimowy, więc proszę sobie zaplanować 2 godz. na szkolenie, żeby potem podczas kontroli nie być zaskoczonym i przypominam, że nieznajomość prawa szkodzi.
---------------------------------------------------------------------------------------
8. 26 lutego br. w Rychwale odbędzie się Powiatowe Podsumowanie Działalności Ośrodka Doradztwa Rolniczego w 2012 roku. W zeszłym roku takie podsumowanie było w naszej gminie. Komu czas pozwoli to serdecznie zapraszam. Mogę zabrać 4 osoby. Trzeba sobie zarezerwować 4 godz. czasu na ten wyjazd. Jednym z wykładów będzie odmiany, uprawa i zbiór soi.
----------------------------------------------------------------------------------------
9. Zwrot podatku za paliwo - w terminie od 1 lutego do 28 lutego 2013 r. należy złożyć wniosek do wójta lub burmistrza w Urzędzie Gminy w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. Limit zwrotu podatku wynosi 81,70 zł za 1 ha i będzie wypłacany od 2 do 30 kwietnia br.

Liliana Tatara st. doradca rolny i rolnośrodowiskowy
< Poprzedni   Następny >