Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow OŚRODEK DORADZTWA ROLN. arrow 7 listopada 2012 - Jesienna udana zbiórka odpadów foliowych
7 listopada 2012 - Jesienna udana zbiórka odpadów foliowych Drukuj E-mail
Image Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Rzgowie już od trzech lat organizuje zbiórki odpadów foliowych z gospodarstw rolnych. Tegoroczna jesienna zbiórka jak zwykle była efektywna. Zgromadziliśmy około 5 ton odpadów. Rolnicy i mieszkańcy przygotowali się do zbiórki – odpady były popakowane, powiązane, w miarę czyste, jak na odpady. Z tego względu cała akcja przebiegła sprawnie, szybko i bezpiecznie. Organizacja zbiórki jest dopracowana logistycznie, czyli podzielona na dwie strefy czasowe: 1) 8:00 do 9:30 Kowalewek, Osiecza Pierwsza/Barłogi – załadunek I, 2) 11:30 Rzgów – załadunek II. Ten schemat się nie zmieni, ponieważ większości uczestników bardzo odpowiada.
Inna sprawa, że prawdopodobnie w przyszłym roku w maju zorganizuję ostatnią taką zbiórkę. Wiąże się to po pierwsze z wejściem projektu mówiącego o tym, że odbiorem odpadów z gospodarstw zajmie się gmina, po drugie z obowiązkiem uiszczenia opłaty od osoby. Wszystkiego dowiemy się przed lipcem 2013 roku, ponieważ od tego czasu projekt będzie obowiązywał każdego mieszkańca.

Zmiany są nieuniknione i pozostaje nam dostosować się do nich, zwłaszcza, że każdy chce mieć czyste środowisko i porządek w swoim obejściu. Nadal będzie nas obowiązywał recykling odpadów a więc szkło, folie, makulatura, itd. OSOBNO. Zwracam na to uwagę, ponieważ za nieposegregowane odpady opłata za wywóz śmieci będzie większa. Wszyscy, którzy segregują odpady, wiedzą, że to nie jest uciążliwe, a dla pozostałych zacytuję „czas był przywyknąć”.
Bardzo dziękuję sołtysom za rozpowszechnienie informacji o zbiórce i firmie Pol Mag w Rzgowie za udostępnienie placu na czas zbiórki.
Liliana Tatara st. doradca rolny i rolnośrodowiskowy.
< Poprzedni   Następny >