Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE arrow Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach Drukuj E-mail
ImageKontakt:

Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Grabienicach
Grabienice
62-586 Rzgów
tel. (0 63) 241 90 33
e-mail:

Dyrektor Szkoły - Janusz OlejniczakHistoria Szkoły
Szkoła Podstawowa w Grabienicach leży w południowo – zachodniej części powiatu konińskiego, na terenie Gminy Rzgów. Historia szkolnictwa w tym regionie sięga 1917 roku. Zarówno przed jak i po wojnie szkoła nie była w pełni zorganizowana, mieściła się w budynkach wynajętych od rolników. 1 września 1955 roku podniesiono jej stopień organizacyjny i powstała pełna szkoła podstawowa.
W dniu 18 sierpnia 1958 roku rozpoczęto budowę nowego gmachu szkoły. Prace trwały zaledwie jeden rok. W dniu 16 sierpnia 1959 roku odbyło się uroczyste oddanie do użytku budynku szkoły, w którym mieściły się cztery izby szkolne i osiem pomieszczeń pomocniczych, a także budynku gospodarczego i domu nauczycielskiego.
Z upływem lat obiekt wymagał remontu, poza tym brakowało sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, pracowni komputerowej. W 1998 roku przystąpiono do rozbudowy szkoły. Nowy budynek wraz z salą gimnastyczną oddano do użytku w 2000 roku.

ImageUczniowie
Szkoła liczy około 100 uczniów zorganizowanych w sześć oddziałów. Średnia liczebność uczniów w oddziale wynosi 15 – 20. Do szkoły w 60 % uczęszczają dzieci z Grabienic. Pozostali rekrutowani są z obwodu szkolnego Grabienice obejmującego miejscowości: Bożatki, Witnica, Bobrowo, Mądroszki, Błonice, Kurów, Wojciechowo.
Organem prowadzącym i finansującym szkołę jest Gmina Rzgów.

O szkole
Uczniowie mają możliwość nauki języka angielskiego. Lekcje z tego przedmiotu są prowadzone już od I klasy, a w klasach IV – VI w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Dzieci mają też nieograniczony dostęp do nowoczesnej i dobrze wyposażonej pracowni komputerowej oraz internetu. Zatrudnieni nauczyciele, to doświadczona kadra, ze stażem powyżej 10 lat.
Szkoła charakteryzuje się miłą i sympatyczną atmosferą. Jest położona w otoczeniu zieleni, posiada duże boisko porośnięte trawą oraz alejki spacerowe wokół budynku. W najbliższym czasie planuje się jest modernizację placu zabaw dla dzieci.
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź