Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE arrow Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie
Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie Drukuj E-mail
ImageKontakt:

Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie
ul. Plac Stuczyńskich 6
62-586 Rzgów
tel. (0 63) 241 99 71
e-mail:

Dyrektor Gimnazjum - Aleksandra Gałecka

Historia Publicznego Gimnazjum w Rzgowie sięga 1999 roku, kiedy to na początku marca zatwierdzono plan utworzenia gimnazjum na terenie gminy Rzgów.
Na początku działalności gimnazjum miało swoje siedziby w szkołach podstawowych w Rzgowie i w Sławsku. Jednak dla uczniów i nauczycieli nie było to dobre rozwiązanie, gdyż praca odbywała się na dwie zmiany. Decyzję o budowie nowego obiektu gimnazjum Rada Gminy Rzgów podjęła w roku 2000. Budowa nowego gimnazjum ruszyła 3 września 2001 roku.  W trakcie, kiedy budowano nowy budynek, w gimnazjum odbył się pierwszy w historii szkoły egzamin gimnazjalny. Miało to miejsce 14 i 15 maja 2002 roku. W grudniu tego samego roku został oddany do użytku nowy segment gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Sławsku. Dokładnie 1 września 2003 roku, a więc w 4 lata po powstaniu Publicznego Gimnazjum w Rzgowie z oddziałami nauki w Sławku, szkoła podzieliła się na dwie odrębne placówki: Publiczne Gimnazjum w Rzgowie i Publiczne Gimnazjum w Sławku. 

Image
Hala sportowa
Bardzo ważnym wydarzeniem w historii Publicznego Gimnazjum w Rzgowie był dzień 18 marzec 2004 roku, kiedy to do użytku została oddana nowoczesna hala sportowa. Sala posiada nowoczesne wyposażenie, takie jak: kosze sterowane elektronicznie, trybuny wjazdowe, galerię widokową oraz mniejsze sale do ćwiczeń aerobiku.

Kolejnym wynikiem prac nad powstawaniem nowej szkoły było oddanie w roku 2004 kotłowni, w której zastosowano nowoczesny i ekologiczny system ogrzewania. Szkoła jest obiektem, który jako pierwszy w Polsce posiada kotłownię spalającą granulat drzewny o nazwie „pallets”. Kompleks szkolny o powierzchni 2600 m2 jest ogrzewany kotłownią o mocy 400 kW opartą na odnawialnym źródle energii, jakim jest granulat drzewny. Obiekt wyposażony jest również w system solarny do podgrzewania wody wraz z lampami do oświetlenia boiska.

Ważną datą w dziejach szkoły jest również dzień 30 listopada 2004 roku, kiedy to została podjęta Uchwała Rady Gminy Rzgów o nadaniu Publicznemu Gimnazjum w Rzgowie imienia Polskich Noblistów .

Najważniejsza w dziejach szkoły uroczystość odbyła się 19 lutego 2005 roku. Uroczystość ta połączyła w sobie nadanie szkole imienia Polskich Noblistów, otwarcie nowego budynku gimnazjum oraz przekazanie szkole sztandaru ufundowanego przez Radę Rodziców.

Image
Publiczne Gimnazjum w Rzgowie
< Poprzedni
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź