Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Sobota 22 Lutego 2020
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
3 kwietnia 2011 - ZAKOŃCZENIE ROZGRYWEK GMINNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ "RZGÓW 2010/2011" Drukuj E-mail
ImageW niedzielę, 3 kwietnia br. dobiegły końca rozgrywki GMINNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ „RZGÓW 2010/2011”. Organizatorami czwartej już edycji tego turnieju były dwa zaprzyjaźnione kluby sportowe: WKS Babia i LZS Orzeł Osiecza, które pod przewodnictwem Roberta Frąckowiaka i Michała Reka zainicjowały tegoroczne zmagania ligowe. Mecze podobnie jak w poprzednich latach rozgrywano na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie. Do tegorocznej LIGI przystąpiło 8 zespołów z terenu gminy Rzgów, które rywalizowały ze sobą systemem „mecz i rewanż”.

W pierwszej rundzie rozgrywek ton rywalizacji nadawały drużyny WKS-u Babia oraz LZS Orzeł Osiecza, które pewnie i w dobrym stylu zwyciężały w swoich spotkaniach. Natomiast znacznie poniżej oczekiwań wiodło się zespołowi Łowców Bramek, drużynie naszpikowanej zawodnikami mającymi już za sobą występy w I Konińskiej Lidze Futsalu. Nienajlepiej również radzili sobie gracze Warty Sławsk, zajmując dopiero piąte miejsce. Tabelę ligową zamykali zawodnicy FC Modły, ale w ich przypadku trudno było się spodziewać lepszych rezultatów tym bardziej, że była to drużyna składająca się głównie z bardzo młodych i niedoświadczonych zawodników.

Organizatorzy w celu uatrakcyjnienia zmagań ligowych od drugiej rundy rozgrywek zaprosili do współpracy żeński zespół taneczny „FITNESS”, który prezentował swe umiejętności taneczne w przerwach między meczami.

Runda rewanżowa to zdecydowany pościg Warty Sławsk oraz Łowców Bramek, gdzie drużyny te z meczu na mecz grały coraz lepiej i skuteczniej, czego efektem było nawet zwycięstwo zawodników Warty nad wyżej notowanym zespołem WKS-u Babia. Słabiej natomiast niż w pierwszej rundzie wiodło się zawodnikom LZS-u Orzeł Osiecza, którzy po trzech porażkach z rzędu stracili realne szanse na zwycięstwo w klasyfikacji końcowej.

ImageImage
Im bliżej było do zakończenia zmagań ligowych, tym bardziej ciekawe i widowiskowe były pojedynki meczowe. Aż trzy zespoły jeszcze przed ostatnią kolejką ligową walczyły o tytuł mistrzowski, tym bardziej emocjonująco zapowiadała się ostatnia 14 kolejka spotkań. W tej kolejce bez większych problemów Łowcy ograli zespół Warty Sławsk i to oni objęli fotel lidera. W ostatnim meczu zamykającym rozgrywki ligowe zmierzyły się drużyny WKS-u Babia i LZS-u Orzeł Osiecza. Stawką tego spotkania było dla WKS-u zwycięstwo w klasyfikacji końcowej, natomiast dla Orłów – zajęcie trzeciego miejsca. Po bardzo efektownym spotkaniu, które uznane zostało za najlepsze i najbardziej emocjonujące w całej lidze padł remis, który nie zadowalał żadnej z drużyn. Tym samym zawodnicy Łowców Bramek zostali mistrzami ligi.

Równoległe ze zmaganiami ligowymi rozgrywany był również PUCHAR LIGI. W pierwszej rundzie obyło się bez większych emocji, a zwycięstwa odnosili faworyci. Jedynie w meczu Nadrzecznej Sławsk z WKS-em Sławsk doszło do niemałej sensacji, gdzie dobrze grający w lidze zawodnicy Nadrzecznej przegrali w kiepskim stylu z zawodnikami WKS-u. W drugiej rundzie również nie było zbyt wielu niespodzianek. W pierwszym spotkaniu Łowcy szybko i pewnie ograli zespół Orła, a w drugim meczu WKS Babia zwyciężył ze swoim imiennikiem ze Sławska. Dopiero mecz finałowy przyniósł mnóstwo emocji. Drużyna Łowców prowadziła w nim już 3:1, lecz ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3 i konieczne było rozegranie serii rzutów karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy Łowców i to oni zwyciężyli w PUCHARZE LIGI.

ImageImage
Na zakończenie rozgrywek organizatorzy przygotowali dla zawodników oraz kibiców nie lada atrakcje. Po raz pierwszy rozegrany został mecz o SUPERPUCHAR, w którym zmierzyli się mistrzowie ligi drużyna Łowców Bramek z zawodnikami WKS Babia. Mimo, iż WKS po celnych trafieniach Rolanda Kopaszewskiego i Przemysława Kopczyńskiego prowadził już 2:0, to nie potrafił dowieźć tego wyniku do końca spotkania i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym. O zwycięstwie w tym spotkaniu zadecydowały rzuty karne, które i tym razem lepiej wykonywali gracze Łowców Bramek. Tym samym Łowcy wygrywając ten mecz zdobyli po raz pierwszy w historii rozgrywek ligowych potrójną koronę.

Po tym spotkaniu rozegrany został mecz pokazowy pomiędzy drużyną Gwiazd Ligi a Oldboyami Górnika Konin, w którym nie wynik był najważniejszy a dobra zabawa i możliwość uraczenia kibiców ciekawymi i efektownymi zagraniami.

ImageImage
Po zakończeniu meczu pokazowego doszło do długo wyczekiwanego momentu nagradzania i udekorowania zwycięskich drużyn. Okazały SUPERPUCHAR LIGI oraz gratulację za wolę walki i zaangażowanie na przełomie całego sezonu przekazał drużynie Łowców Bramek Wójt Gminy Rzgów – Andrzej Grzeszczak. Kolejne trofeum PUCHAR LIGI również trafił do zawodników Łowców a przekazał go Radny Gminy Rzgów – Józef Słowiński. Następnie doszło do uhonorowania zespołów za zmagania ligowe. Zawodnicy trzech najlepszych drużyn ligi otrzymali pamiątkowe medale. Puchar za zdobycie mistrzostwa ligi również powędrował w ręce kapitana zespołu Łowców – Łukasza Ozimskiego a wręczyła go Przewodnicząca Rady Gminy Rzgów – Ewa Biernacka. Oprócz okazałego pucharu zawodnicy Łowców Bramek wzbogacili się o nowy komplet strojów sportowych, który był główną nagrodą całych zmagań ligowych. Drugie miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna WKS-u Babia, która otrzymała puchar oraz sprzęt sportowy w postaci ochraniaczy, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale zawodnikom Warty Sławsk, dzięki czemu otrzymali oni komplet getrów piłkarskich. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz piłki. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne: królem strzelców ligi został Sebastian Kubacki – gracz Łowców Bramek, zdobywca 52 goli w 14 meczach ligowych, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Świerczewskiego, grającego w zespole WKS Sławsk.

Organizatorzy podziękowali również Wójtowi Gminy Rzgów – Andrzejowi Grzeszczakowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pozostałym sponsorom za wsparcie rozgrywek ligowych, bez których niemożliwe byłoby organizowanie tego typu zmagań sportowych.


TABELA KOŃCOWA GMINNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ „RZGÓW 2010/2011”:

Image


PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW GMINNEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ „RZGÓW 2010/2011”:

  1)  Urząd Gminy w Rzgowie
  2)  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzgowie
  3)  Wójt Gminy Rzgów – Andrzej Grzeszczak
  4)  Przewodnicząca Rady Gminy Rzgów – Ewa Biernacka

  5)  Radni Gminy Rzgów:
        Michał Rek, Sławomir Ławniczak, Anna Jakubowicz, Alicja Ciesielska, Józef Słowiński,
        Urszula Błaszczyk, Grzegorz Matuszak, Wiktor Nawrocki, Wiesław Czaja, Jacek Borowski,
        Lucyna Wrzyszczyńska, Kazimierz Ziółkowski

  6)  Dyrektor Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie – Stanisław Górka
  7)  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy – Agnieszka Duszyńska

  8)  Prezes Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Mirosław Durczyński

  9)  sołtys wsi Osiecza – Renata Mirkiewicz
10)  sołtys wsi Rzgów – Iwona Maciejewska
11)  sołtys wsi Modła – Andrzej Pawlicki
12)  sołtys wsi Babia – Jacek Wieczyński

13)  Sklep spożywczy ROBMAR – Robert Włodarczyk
14)  Internetowy Sklep Rękodzieła Ludowego „Cepeliada”
15)  Firma transportowa CARGO-TRANS – Mirosław Kowalewski
16)  Agencja Reklamowa „MALINA” – Stanisława Malina


Autor tekstu:  Krzysztof Robak
Autor zdjęć:  Michał Rek


GALERIA  FOTOGRAFII
MATERIAŁ FILMOWY
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź