Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow O GMINIE arrow PRZYRODA arrow Trasa widokowa doliną Rzeki Warty
Trasa widokowa doliną Rzeki Warty Drukuj E-mail
Image
Przeprawa przez bagniste tereny NPK
Obszar Gminy Rzgów wzdłuż koryta Rzeki Warty jest doskonałym miejscem do uprawiania aktywnej turystyki pieszej i rowerowej, a także do wypoczynku.


Image
Rozbijanie obozu
Od kilku lat trasa ta stanowi część 3 – dniowej ekspedycji rozpoczynającej się w Zastrużu (Gmina Rzgów) a kończącej w Pyzdrach (Gmina Pyzdry).

Image
Śniadanie na świeżym powietrzu
Uczestnicy wyprawy pieszo i tratwą przemierzają kilometry drogi, podziwiając przy tym piękne, niecodzienne widoki. Niewątpliwą atrakcją jest nocleg pod namiotami na leśnej polanie oraz możliwość skosztowania przysmaków przygotowanych przez sołtysa wsi Dąbrowica oraz gospodarstwo agroturystyczne w Białobrzegu (m.in. świeże ciasto drożdżowe i kawa, szaszłyki z dzika, pieczone na ruszcie jagnię).


Image
Sum złowiony przez Tadeusza Okroja


Czystość wód Rzeki Warty w okolicy Dąbrowicy i Sławska sprawia, że przyjeżdża tutaj wielu wędkarzy. Największa ryba, jaką udało się w tym miejscu złowić w roku 2005 to sum o wadze 15 kg i dł. 148 cm.


Image
Widok na koryto Rzeki Warty

Atrakcyjność terenów Gminy Rzgów położonych w dolinie Rzeki Warty z pewnością zaspokoi oczekiwania osób, które chcą wypocząć i odreagować stres na łonie natury. W miejscowości Dąbrowica znajduje się polana, na której można zorganizować piknik w gronie rodziny lub przyjaciół. W przyszłości planuje się urozmaicenie trasy poprzez wyodrębnienie dodatkowych miejsc postojowych. W pobliżu wspomnianej polany cumuje prom umożliwiający przeprawę na drugą stroną rzeki, spragnieni wrażeń mogą więc kontynuować wędrówkę na terenach Gminy.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oraz mapę trasy możecie Państwo obejrzeć w GALERII
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź