Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 19 Maja 2024
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
13 lutego 2016r. - XVII Regionalne Zawody Samorządowców w Witkowie Drukuj E-mail
Image  W dniu 13 lutego 2016 r. w sali sportowej OKSiR
i obiektach Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie  odbyły się XVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów
i Starostów w Tenisie Stołowych o puchar marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej – Posła do Parlamentu Europejskiego.
W imprezie udział wzięła rekordowa liczba 160 uczestników
w tym 126 samorządowców.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie przy współpracy takich instytucji, placówek i organizacji jak: Urząd Marszałkowski, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Kurkowe Bractwa Strzeleckie i Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu, Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Witkowie.           

Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu
25 gmin i 11 powiatów województwa wielkopolskiego.

W imprezie uczestniczyli organizatorzy oraz zaproszeni goście w osobach: Tadeusz Tomaszewski – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Członek Zarządu PKOL i Przewodniczący WZ LZS w Poznaniu, Łukasz Grabowski – pełniący obowiązki Burmistrza Witkowa, Piotr Jóźwik - Przewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Beata Szkudlarek – żona ŚP. Burmistrza Witkowa, Telesfor Gościniak i Andrzej Kwapich - radni powiatu gnieźnieńskiego, Tadeusz Nowak – Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego w Poznaniu, Bogusław Mołodecki – Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie, Stanisław Rajkowski – Dyrektor OKSiR Witkowo oraz Bernadetta Nowak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.  Uczestnicy zawodów podczas oficjalnego otwarcia uczcili minutą ciszy pamięć ŚP. Krzysztofa Szkudlarka Burmistrza Witkowa. Tegoroczna edycja rozgrywek w kategorii wójtów, burmistrzów i starostów była jednocześnie  I  Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Sportowe pozdrowienia z podziękowaniami za pamięć o mężu skierowała do uczestników zawodów Pani Beata Szkudlarek. Zawody otworzył w imieniu władz samorządowych Witkowa Pan Łukasz Grabowski pełniący funkcję Burmistrza.

W turnieju udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, międzychodzkiego, wągrowieckiego, gostyńskiego i gnieźnieńskiego oraz gmin: Miasto Gniezno, Czerniejewo, Niechanowo, Witkowo, Kołaczkowo, Nekla, Kostrzyn, Kórnik, Czerwonak, Sompolno, Golina, Kleczew, Rogożno, Wapno, Gostyń, Kobylin, Śmigiel, Skulsk, Międzychód, Damasławek, Rzgów, Gostyń, Powidz, Stare Miasto i Zagórów.

Klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco: 

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów – I Memoriał  Krzysztofa Szkudlarka

1 miejsce:  Andrzej Operacz           - Wójt Gminy Skulsk

2 miejsce:  Matuszak Grzegorz       - Wójt Gminy Rzgów

3 miejsce:  Krzysztof Ostrowski     - Członek Zarządu Powiatu Obornickiego
4 miejsce:  Eugeniusz Zamiar         - Wójt Gminy Niechanowo
 

KATEGORIA: wójtów, burmistrzów i starostów – I Memoriał  Krzysztofa Szkudlarka

1 miejsce: Anna Mizgajska             - z-ca Burmistrza Nekli      

2 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - z-ca Wójta Gminy Rzgów

 
KATEGORIA:  radnych
1 miejsce:  Leszek Dobrzykowski  – radny gminy Niechanowo

2 miejsce:  Krzysztof Deutsch        – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego

3 miejsce:  Leszek Baczyński         – radny gminy Wapno
4 miejsce:  Adam Grunwald          – radny gminy Damasławek
 
KATEGORIA wspólna dla pań:

1 miejsce: Danuta Strzelczyk         – radna gminy Śmigiel  

2 miejsce: Urszula Furmaniak       - przewodnicząca Rady Gminy Golina 
3 miejsce: Anna Mizgajska             - z-ca Burmistrza Nekli      
4 miejsce: Lucyna Wrzyszczyńska - z-ca Wójta Gminy Rzgów
 
W klasyfikacji gmin w finałowej szóstce znalazły się:

I miejsce    – Gmina Kórnik              – 173 pkt

II miejsce  – Gmina Niechanowo       – 118 pkt

III miejsce – Gmina Kołaczkowo      – 117 pkt

IV miejsce – Gmina Stare Miasto     – 109 pkt

V miejsce  – Gmina Golina               –   93 pkt  

VI miejsce – Gmina Damasławek     –   87 pkt

W klasyfikacji końcowej powiatów wśród 6 najlepszych znalazły się :

I miejsce    – powiat koniński           - 422 pkt

II miejsce   – powiat gnieźnieński     - 241 pkt
III miejsce  – powiat poznański       - 218 pkt

IV miejsce  – powiat wrzesiński      -  202 pkt

V miejsce   – powiat wągrowiecki   -  130 pkt

VI miejsce  – powiat krotoszyński   -  80 pkt

Zwycięzcy powyższych kategorii otrzymali pamiątkowe medale, upominki i okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci materiałów promocyjnych ufundowane przez posłankę do PE Panią Krystynę Łybacką. Reprezentacje najlepszych gmin i powiatów za zajęcie od I do VI miejsca otrzymały okolicznościowe puchary. Wręczono również statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów. Seniorem zawodów okazał się Henryk Mucha – radny gminy Witkowo a najmłodszym zawodnikiem radny gminy Czerniejewo Marcin Cieślewicz. Sędzią głównym zawodów był Paweł Piniarski a osobą odpowiedzialną za prowadzenie klasyfikacji zespołowych była pani Anna Stanowska – wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie zorganizowało turniej strzelecki z karabinka pneumatycznego w kategorii mężczyzn i kobiet, w którym wzięło udział 100 osób. Klasyfikacja indywidualna
i zespołowa przedstawia się następująco:

 
kategoria kobiet 
1 miejsce:  Iwona Tomaszewska     Niechanowo
2 miejsce:  Marzana Matuszak       –  Zagórów
3 miejsce:  Magdalena Pawlaczyk  Kórnik
4 miejsce:  Halina Turajska           –  Stare Miasto
 
kategoria  mężczyzn
1 miejsce:  Andrzej Operacz          – Skulsk

2 miejsce:  Janusz Mirek                – Golina

3 miejsce:  Wiesław Dziatkowiak  – Czerniejewo
4 miejsce:  Piotr Jóżwik                 – Witkowo
  
Klasyfikacja zespołowa gmin:

I miejsce    – Gmina Czerniejewo             

II miejsce  – Gmina Kórnik       

III miejsce – Gmina Niechanowo      
IV miejsce – Gmina Kobylin     

V miejsce  – Gmina Kołaczkowo                 

VI miejsce – Gmina Stare Miasto   

Zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn oraz gmin otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary ufundowane przez organizatorów. Imprezie głównej towarzyszyły konkurencje rekreacyjno – sportowe w których udział wzięło około 150 uczestników. Klasyfikacja poszczególnych konkurencji przedstawiała się następująco:

rzut lotką do tarczy elektronicznej mężczyzn:

1m – Perka Paweł - Kostrzyn  ,2m – Pilch Michał – Nekla,  3m – Stachowiak Sebastian – Czerniejewo,

 kobiet  1m – Kropaczewska Małgorzata - Zagórów 2m ,Turajska Halina – Stare Miasto, 3m – Tomaszewska Iwona – Niechanowo

rzut ringo:

1m – Duszczak Stanisław – Kórnik, 2m – Wożniak Bogdan – Stare Miasto, 3m – Przybylski Jan - Żydowo

wyrzucanie kośćmi

1m – Kozielski Czesław – Targowa Górka , 2m – Frąckowiak Agnieszka – Bieganowo, 3m – Janicka Krystyna - Kórnik

Organizatorzy zawodów zapewnili uczestnikom obiad, kawę i ciasto. Organizację XVII Regionalnych Zawodów Samorządowców w Tenisie Stołowym wspierało około 40 wolontariuszy z Gimnazjum, Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego, OSP, OKSiR-u i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie oraz Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. W czasie imprezy odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów oraz zaproszonych gości z Prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego w Poznaniu Tadeuszem Nowakiem dotyczące rozwoju i promocji dyscypliny zwłaszcza wśród dzieci
i młodzieży w Wielkopolsce.

Organizowane od 17 lat zawody mają także formę spotkania integracyjnego będącego okazją do wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych w obszarze sportu. Zawody upłynęły w bardzo miłej atmosferze, a optymizmem napawa fakt, że liczba uczestników wzrasta, co świadczy o zapotrzebowaniu na te zawody, chęci sportowej rywalizacji oraz popularności  tenisa stołowego wśród samorządowców.

Sprawozdanie na podstawie protokołów sędziowskich opracował Stanisław Dolaciński – Wiceprezes Stowarzyszenia.


Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź