Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
21 grudnia 2015r. - wypiekanie świątecznych pierników w Zespole Szkół w Sławsku Drukuj E-mail
Image Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole można było nie tylko zobaczyć atmosferę tego czasu, ale też poczuć piękny zapach, który unosił się w całym budynku. Uczniowie klasy Ia w czwartek (17.12.), a uczniowie klasy IIa w poniedziałek  (21.12.) wraz z rodzicami i wychowawczyniami wypiekali świąteczne pierniki.

Przed pracą w kuchni dzieci poznały historię, sekrety i legendy tych słodkich, przyprawionych miodem, cynamonem, gałką muszkatołową i pieprzem wypieków. Dowiedziały się też, że pierniki to jedne z niewielu łakoci, które oprócz tego, że są pyszne, posiadają dodatkowo walory zdrowotne.
Takie właśnie są pierniki, które niezmiennie kojarzą nam się z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
          Dzieci własnoręcznie rozwałkowywały ciasto piernikowe, odciskały je w foremkach i ozdabiały upieczone przez dorosłych ciasteczka. Pachnące i smaczne  łakocie zabrały do domów, aby ozdabiały ich świąteczne stoły. Ta  piękna tradycja weszła już na stałe w progi naszej szkoły.


Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź