Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 25 Lutego 2024
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
Dzień 13 stycznia 2016r. - Dzień Patrona w Zespole Szkół w Sławsku Drukuj E-mail
Image Dzień 13 stycznia 2016r. był w naszej szkole dniem szczególnym, obchodziliśmy bowiem Dzień Patrona. Na uroczystym apelu wszyscy uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Z okazji 132 rocznicy urodzin naszego patrona, uczniowie klas II – VI przygotowali wspaniały koncert urodzinowy. Były wiersze, piosenki, popisy gry na gitarach i keyboardzie. Równie ważnym punktem było przyjęcie uczniów klas I-szych w poczet Kornelowców.
W przepięknych strojach i z ogromnym przejęciem przedstawiciele klas I – szych zaprezentowali przygotowane wcześniej scenki, których inspiracją były utwory naszego patrona: O dwóch takich co ukradli księżyc; Przygody koziołka Matołka; Panna z mokrą głową, Szaleństw Panny Ewy, Awantura o Basię, Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki. Następnie pierwszoklasiści złożyli meldunek z wykonanych zadań: poznanie życiorysu pisarza, jego twórczości, miejsc pamięci i kronik patrona, wykonanie prac plastycznych ilustrujących najpopularniejsze utwory. W obecności sztandaru szkolnego złożyły obietnicę stałego wzbogacania wiedzy o patronie, czytania jego książek i kierowania się ideami K. Makuszyńskiego. Obecni na sali uczniowie klas starszych jednomyślnie przyjęli pierwszaków do grona Kornelowców, co potwierdził akt przekazany przez przedstawicieli SU. Ponadto uczniowie kl. I – szych zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
A to nie koniec atrakcji. Po krótkiej przerwie, w zimowo udekorowanym holu odbyła się zabawa choinkowa, którą prowadził profesjonalny DJ FRUGO, czyli pan Kamil. Uczniowie w najróżniejszych strojach karnawałowych żywiołowo tańczyli w rytm muzyki. Z zaangażowaniem i radością uczestniczyli również w zabawach proponowanych przez DJ. Bardzo udana dyskoteka zakończyła się o godz. 19.00, kiedy to zmęczonych tańcami uczniów zabierali rodzice. Każdy z uczniów otrzymał również słodki podarunek od Rady Rodziców.


Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź