Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Czwartek 2 Lutego 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
11 grudnia 2015 r. - Piernikowy wieczór kolęd Drukuj E-mail
Image
„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku dzień,
który liczy się od zmroku…”  
To Wigilia- wieczór wyjątkowy, w którym  przy stole gromadzi się cała rodzina, łamiemy się opłatkiem, wymieniamy życzeniami.
Wieczerza wigilijna- tradycyjne polskie dania, których receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Podekscytowane dzieci wypatrujące pierwszej gwiazdki na niebie, a po wieczerzy szukające prezentów pod świąteczną choinką. Wspólne śpiewanie kolęd i wyjście na Pasterkę.
My, Seniorzy z gminy Rzgów mieliśmy przedsmak tej świątecznej atmosfery.
O zmroku, 11 grudnia br. zostaliśmy zaproszeni w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Rzgowie na wieczór kolęd. Młodzież miejscowego gimnazjum przygotowała piękny program, na który złożyło się czytanie fragmentów Pisma Świętego, recytowanie wierszy  polskich poetów przeplatane kolędami, wyśpiewanymi młodymi, pięknymi głosami. Potem wspólne śpiewanie kolęd zakończone słodkim, świątecznym akcentem, piernikiem, makowcem i życzeniami:
od młodych dla starszych oraz od seniorów dla młodzieży
Dziękujemy wszystkim : młodzieży i nauczycielom, p. A. Gałeckiej Dyr. Gimnazjum oraz p. A. Wróbel i p. J. Ptak za przygotowanie repertuaru;  Paniom H. Nowackiej, A. Sadłowskiej oraz paniom bibliotekarkom za pyszne wypieki. Wyrazy uznania dla kreatywności pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie .
 
Dziękujemy za piękny wieczór.
Seniorzy- słuchacze UTW z gminy Rzgów.
 
Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź