Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
9 grudnia 2015 r. - Magia Świąt w Bibliotece Drukuj E-mail
Image „Kluczem do wiedzy i sprawności
umysłu jest czytanie”
Zbliżające się święta stały się okazją do wprowadzenia najmłodszych czytelników w świąteczny nastrój oraz kontynuowania akcji „Cała Gmina Czyta Dzieciom”, która cieszy się niezmiennym powodzeniem i rosnącym zainteresowaniem. Już po raz kolejny gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Rzgowie dzieci z kl. I b Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą p. U. Błaszczyk i p. K. Janicką – asystent nauczyciela.
Gościem specjalnym świątecznego spotkania był p. W. Czaja w-ce przewodniczący Rady Gminy Rzgów, Sołtys wsi Sławsk a także pasjonat lokalnej historii, społecznik. Po krótkim powitaniu nasz Gość opowiedział dzieciom jak ważną ale i niezmiernie odpowiedzialną funkcję pełni w gminie i swojej miejscowości. Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie, z którego pierwszoklasiści dowiedzieli się o tajemniczej magii świąt Bożego Narodzenia, przypomnieliśmy sobie o polskich zwyczajach panujących w naszych domach, ciekawostkach, o znaczeniu ozdób choinkowych, potrawach królujących na świątecznych stołach i o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze podczas tego wigilijnego wieczoru. Przerywnikiem lektury były mikołajkowe zabawy ruchowe, które sprawiły dzieciom dużo radości. W czytaniu dzielnie wspomagał naszego gościa Marcel Cybulski uczeń kl. I b.
Głośne czytanie w bibliotece z udziałem gości, mieszkańców gminy ma na celu popularyzację czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania książką i biblioteką, jako miejscem, w którym można również przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas.
Serdecznie dziękuję p. W. Czai za uczestnictwo w spotkaniu z dziećmi, poświęcony czas oraz wzorowe wcielenie się w postacie książkowych bohaterów.
Dorota Eltman GBP Rzgów

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości:
Galeria zdjęć - (proszę kliknąć)

 

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź