Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 16 Czerwca 2024
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
5 grudnia 2015 r. - XII Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów Drukuj E-mail
Image W sobotę 5 grudnia 2015 r. w sali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie odbył się XII Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów. W zawodach startowało 5 drużyn z terenu całej gminy.
Od rana odbywały się eliminacje i półfinały. Mecze eliminacyjne rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.
Z grupy A awans do półfinałów wywalczyły zespoły: KS Sokół Rzgów i ZK Wronki, a z grupy B: LZS Orzeł Osiecza oraz Jaskółki Rzgów.
Ze spotkań półfinałowych zwycięsko wyszli zawodnicy Orła i co było pewną niespodzianką, Jaskółek, którzy okazały się lepsi od ubiegłorocznego triumfatora turnieju drużyny Sokoła Rzgów.
Po południu przy licznie zgromadzonej widowni, wśród której nie zabrakło Wójta Gminy Rzgów pana Grzegorza Matuszaka, Dyrektora Gimnazjum w Rzgowie pani Aleksandry Gałeckiej oraz radnych naszej gminy rozegrano mecz o III miejsce, który wygrał zespół Sokoła pokonując ZK Wronki czyli ubiegłorocznych absolwentów rzgowskiego gimnazjum. Ostatnim, a zarazem najważniejszym meczem turnieju był wielki finał, w którym spotkały się ekipy Orła Osiecza i Jaskółek Rzgów. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku mecz wynikiem 3:0 wygrali siatkarze z Osieczy.
Tegoroczny turniej wpisywał się w realizacje rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, dlatego rozgrywkom sportowym towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Zawodnicy i widzowie mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków OSP w Rzgowie, w punkcie medycznym prowadzonym przez higienistkę szkolną p. Barbarę Kasprzak zmierzyć ciśnienie krwi i wskaźnik prawidłowej masy ciała (BMI). O podniebienie uczestników imprezy zadbali rodzice prowadząc słodką kawiarenkę.
Zawody zakończyły się ceremonią wręczenia zwycięzcom okazałego pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Rzgów oraz dyplomów i nagród rzeczowych dla wszystkich drużyn. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju otrzymał zawodnik LZS Orzeł Osiecza – Damian Szczepaniak.
Organizatorem turnieju było Gimnazjum im. Polskich Noblistów Rzgowie i szkolny UKS przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy. Całość imprezy przygotował Stanisław Górka, którego wspierali nauczyciele: Sylwia Słowińska, Alicja Górka, Katarzyna Grabka, a także p. Daniel Ptak oraz uczniowie gimnazjum prowadzący sekretariat zawodów: Iga Lebioda, Patrycja Patrzykąt i Mateusz Rogowicz. Szczególne słowa podziękowania należą się Szymonowi Szczepaniakowi, który sędziował część spotkań eliminacyjnych i wraz z Adamem Kinem prowadził pokaz udzielania pierwszej pomocy.
 
Klasyfikacja końcowa:
1. LZS Orzeł Osiecza
2. Jaskółki Rzgów
3. KS Sokół Rzgów
4. ZK Wronki
5. Gimnazjum w Rzgowie
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź