Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Sobota 9 Grudnia 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
2 grudnia 2015 r. - "Chrześcijanie pod rządami Islamistów" Drukuj E-mail
Image Popołudnie 2 grudnia br. będzie kolejnym, które długo będziemy pamiętać. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie zgromadzeni seniorzy, słuchacze UTW, zaproszeni goście wśród których pojawił się także Grzegorz Matuszak Wójt Gminy Rzgów mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu „Chrześcijanie pod rządami Islamistów na podstawie sytuacji w Iraku i Syrii”.
Wygłosił go dr Bartłomiej Grysa, wykładowca arabistyki oraz tłumacz, lektor języków orientalnych, redaktor z Wydawnictwa Agape.
Temat wykładu tym bardziej interesujący w kontekście aktualnych wydarzeń- masowego napływu imigrantów z Bliskiego Wschodu uciekających z terenów ogarniętych wojna oraz w obliczu ataków terrorystycznych dokonywanych w Europie przez Islamistów.
Prelegent przybliżył nam pokrótce historię niepokojów na Półwyspie Arabskim. Następnie objaśnił symbolikę flagi oraz tzw. filary Islamu : wyznanie wiary, modlitwa, post, jałmużna, pielgrzymka do Mekki, święta wojna. Nasz gość omówił również tragiczną sytuację chrześcijan w krajach całego Półwyspu Arabskiego szczególnie w Syrii, określił Islam jako religię strachu. Swój wykład dr Bartłomiej Grysa dokumentował slajdami oraz książkami z Wydawnictwa Agape.
Następnie odpowiadał na pytania zadawane przez słuchaczy dotyczące elementów ubioru kobiet muzułmańskich, o wyznawców Mahometa w Polsce czy istnienie meczetów w naszym kraju.
To było naprawdę bardzo pouczające spotkanie, a przygotowane przez panie bibliotekarki oraz słuchaczki UTW p. Genowefę Popiołek z Osieczy oraz p. Teresę Ignaszczak ze Sławska kawa i ciasto były słodkim zakończeniem spotkania.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Grzelak Dyrektor Biblioteki Publicznej w Strzałkowie za współpracę i możliwość nawiązywania kontaktów z ludźmi dzięki, którym możemy poszerzać swoją wiedzę, rozwijać pasję i zainteresowania.
 
Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź