Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Sobota 9 Grudnia 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
5 grudnia 2015 r. - Samorządowcy za kółkiem Drukuj E-mail
Image Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Koninie oraz Urzędem Gminy w Rzgowie zorganizował już po raz dziewiąty w dniu 5 grudnia 2015 roku „IX SAMOCHODOWY RAJD NAWIGACYJNY DLA SAMORZĄDOWCÓW”.
W rajdzie udział wzięło 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego słupeckiego oraz tureckiego, naszą gminę reprezentowała załoga w składzie: Wojciech Koszal - kierownik USC i radny Wiktor Nawrocki.
Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników rajdu. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny składający się z osiemnastu pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz z historii motoryzacji.
Punktualnie o godzinie 10:00 z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego na trasę rajdu wyruszyła pierwsza drużyna.
Wyznaczona trasa o łącznej długości około 52 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Stare Miasto, gminę Rychwał oraz gminę Rzgów. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km/h. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta powinny zameldować się w określonym limicie czasu.
Meta trasy wyznaczona była na terenie Domu Kultury OSP w Kowalewku, gdzie policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.
Najlepszą drużyną rajdu okazała się drużyna reprezentująca Urząd Gminy i Miasta w Rychwale (kierowca – Michał Drewniacki, nawigator – Marek Grabiński), która otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.
Drużyna reprezentująca Starostwo Powiatowe w Koninie (kierowca – Paweł Figurski, nawigator – Karol Baranowski) zajęła drugie miejsce i otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, zaś trzecie miejsce zajęli zawodnicy Urzędu Gminy Ostrowite (kierowca – Mateusz Szymański, nawigator – Paulina Przybył), którzy otrzymali puchar Wójta Gminy w Rzgów .

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Gminy w Rzgowie oraz UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Przedstawicielstwo w Koninie.
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź