Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Sobota 9 Grudnia 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
25 listopada 2015 r. - "Kryminalna zbrodnia w rzgowskiej książnicy" Drukuj E-mail
Image
„Było mgliste, listopadowe popołudnie. Wcześnie zapadający zmierzch rozjaśniały światła przejeżdżających samochodów i kręgi wokół włączonych już ulicznych latarń….”
Chyba tak mogłaby rozpoczynać się kolejna powieść Krzysztofa Koziołka, którego gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie 25 listopada br.
Krzysztof Koziołek reprezentuje twórców tzw. kryminału skandynawskiego- jego fenomenem jest to, że podejmuje ważne tematy społeczne, oczywiście z trupem w tle. Autor ma w swoim dorobku literackim 10 tytułów, debiutował w roku 2007 powieścią „Droga bez powrotu”. Zyskał uznanie środowiska literackiego i krytyków literackich. W roku 2010 był zgłoszony do plebiscytu Paszportu Polityki, również nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Jest częstym gościem bibliotek, gdzie na spotkaniach z czytelnikami zdradza tajniki warsztatu pisarskiego. Tak było i na naszym spotkaniu zatytułowanym „Kryminalna zbrodnia w kuchni”, czyli przepis na kryminał na nieco mroczny, mocno krwisty, a czasem topograficzny.
Nasz gość bardzo barwnym językiem opowiedział o tym jak pracuje, skąd bierze pomysły do swoich książek. Dla Niego, w powieści kryminalnej najważniejsza jest intryga, napięcie należy budować już od pierwszego zdania. Zdradził, że są różne sposoby pisania powieści : mozolny, flow i nieliniowy. Autor pokrótce omówił wymienione zagadnienia. Zaprezentował nam swoje utwory, przytaczał anegdotki towarzyszące ich powstawaniu.
Z niejaką goryczą stwierdził, że obecne czasy sprzyjają młodym literatom a popularność i sukces wydawniczy zapewnia autorowi : albo jego śmierć albo jakiś skandal wokół jego osoby. Na zakończenie swojego wystąpienia Krzysztof Koziołek zaprosił czytelników do obejrzenia jego dorobku literackiego i ewentualnego zakupu książek.
Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze, wzbogaciło naszą wiedzę o pracy literata i zachęciło do przeczytania książek Krzysztofa Koziołka.
 
                                                                                                                Red. Maria Dąbrowska
                                                                                                                UTW w Rzgowie
 
Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź