Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Czwartek 2 Lutego 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
28 listopada 2015 r. - Zakończenie realizowanego w Rzgowie pr. "Świadomy Senior - Bezpieczny Senior" Drukuj E-mail
Image
Ponad pięćdziesięciu seniorów zakończyło w sobotę 28 listopada 2015 r. uczestnictwo w programie „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”, który realizowany był w Gminie Rzgów.
Projekt „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior” współfinansowany był przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Skierowany był do seniorów i miał na celu przekazanie im wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie.
Program powstał w wyniku prac zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Koła Gospodyń Wiejskich w Zarzewku, Urzędu Gminy w Rzgowie oraz jednostek podległych.
Projekt rozpoczął się w maju br. Przez sześć miesięcy kilkudziesięciu starszych mieszkańców z Gminy Rzgów wzięło udział w wielu spotkaniach i warsztatach. Tematami było zapobieganie przestępstwom na szkodę osób starszych, ćwiczenia w formie zajęć dyskusyjnych dotyczące przestępczości internetowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przeciwpożarowego. Uczestnicy wzięli też udział w kursie samoobrony, w warsztatach na temat bezpiecznego i zdrowego żywienia, bezpieczeństwa przy zażywaniu leków, jak również telemarketingu i praw konsumenta. Zorganizowana została też wycieczka do Warszawy, której uczestnicy odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, a także obejrzeli spektakl teatralny.
W sobotę wszyscy spotkali się na uroczystym zakończeniu całego cyklu szkoleń i spotkań. Wójt Gminy Rzgów oraz Komendant Miejski Policji w Koninie podziękowal wszystkim za udział. Następnie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy pakunek, w którym znalazło się kilka drobiazgów: kamizelka odblaskowa, czujnik czadu oraz film, który zrealizowano podczas trwania projektu.
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź