Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
Rządowy program "Bezpieczna i przyjazna szkoła" w Gimnazjum w Rzgowie Drukuj E-mail
Image
W Gimnazjum im Polskich Noblistów w Rzgowie od września realizowane są przygotowane przez nauczycieli szkoły działania skierowane do uczniów i absolwentów w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.
Mają one głównie na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, głównie w zakresie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, a także kreowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły.
W ramach podjętych działań, dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i Urzędu Gminy w Rzgowie, gimnazjaliści uczestniczą regularnie w zajęciach sportowych z siatkówki i halowej piłki nożnej. Dodatkowo byli już na wycieczce w Poznaniu na meczu ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzył się z Górnikiem Łęczna. Zorganizowali i wzięli udział w towarzyskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Rzgowie, w którym rywalizowali z drużynami ze Sławska i Trąbczyna. Za kilka dni wybierają się jeszcze do Bydgoszczy na mecz siatkówki, gdzie w akcji zobaczą siatkarzy Łuczniczanki Bydgoszcz i Skry Bełchatów. Powalczą także w corocznym Mikołajkowym Turnieju Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rzgów.
Organizatorzy zadbali również o kształtowanie wśród młodzieży nawyku zdrowego żywienia, gdyż uczestnicy treningów i turniejów nieodpłatnie otrzymują wodę mineralną.
Poza zajęciami sportowymi uczniowie przechodzą również szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Znaczną ich część stanowią zajęcia praktyczne, podczas których mogą  kształcić swoje umiejętności na fantomie zakupionym ze środków Programu.
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź