Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
11 listopada 2015 r. - Spotkanie z pieśnią patriotyczną w Sławsku Drukuj E-mail
Image 11 listopada – Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt w życiu każdego Polaka.
Po gminnych uroczystościach niepodległościowych w Rzgowie również w Sławsku świętowano rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie z pieśnią patriotyczną miało miejsce w Domu Kultury, wcześniej złożono kwiaty przy rzeźbie Rycerza Marcina ze Sławska herbu Zaremba oraz odśpiewano hymn narodowy.
W odświętnie udekorowanej Sali w Domu Kultury w Sławsku spotkali się dorośli, młodzież i dzieci aby wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne.
Zadanie było ułatwione bo teksty były wyświetlane na ekranie a do śpiewu akompaniował pan Sławomir Kaliszewski – nauczyciel muzyki z Zespołu Szkół w Sławsku. Konferansjerkę prowadził Maciej Gil z Pracowni Sławsk. Sołtys pan Wiesław Czaja przedstawił historię Sławska oraz postać Rycerza Marcina herbu Zaremba, który walczył z Krzyżakami pod Grunwaldem w 1410 r. W trakcie spotkania można było się wykazać talentem wokalnym oraz znajomością pieśni patriotycznych. Dodatkową atrakcją uroczystości była wystawa prac plastycznych dzieci uczęszczających na zajęcia do Pracowni Sławsk. Na zakończenie spotkania panie z Koła Gospodyń Wiejskich zaprosiły na poczęstunek słodkimi rogalami z nadzieniem różanym.
Organizatorzy spotkania z pieśnią patriotyczną: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Zespół Szkół w Sławsku dziękują za mile spędzone świąteczne popołudnie i doskonałą lekcję Patriotyzmu. 
 
Teresa K wiatkowska
Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź