Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Poniedziałek 3 Października 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
11 Listopada 2015 r. - Gminne Obchody Święta Niepodległości w Rzgowie Drukuj E-mail
Image W 2015 roku Gminne Obchody Święta Niepodległości w Rzgowie rozpoczęły się w środę 11 listopada uroczystym przemarszem od remizy OSP Rzgów do rzgowskiego kościoła szkolnych i strażackich pocztów sztandarowych wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Rzgowie.
Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny wszyscy udali się pod Pomnik Poległych na Placu Stuczyńskich, by tam złożyć kwiaty i oddać cześć pomordowanym.
Uroczystość rozpoczęła młodzież szkolna prezentując część artystyczną opartą na poezji i pieśniach patriotycznych. Następnie w swoim przemówieniu Wójt – Grzegorz Matuszak podkreślał przede wszystkim znaczenie tego święta w kształtowaniu postawy patriotycznej wśród obywateli. Później przedstawiciele władz samorządowych i przybyłe delegacje oraz goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych na Placu Stuczyńskich w Rzgowie, a następnie poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali przy muzyce naszej orkiestry pod remizę OSP Rzgów, gdzie nastąpiło rozformowanie pocztów sztandarowych.
Na zakończenie obchodów wójt Grzegorz Matuszak zaprosił uczestników na tradycyjne spotkanie integracyjne przy kawie i rogalach upieczonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie.
Młodzież szkolna i nauczyciele przeprowadzili również apele okolicznościowe w szkołach z okazji 11 Listopada.
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź