Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Czwartek 2 Lutego 2023
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
5 listopada 2015 r. - Listopadowe spotkania z kulturą w Rzgowskiej Książnicy Drukuj E-mail
Image „To wielki dar losu dostrzec piękno chwili
i zamknąć w słowo każde drgnienie serca”
Mirosława Prywer
Naszym Gościem była P. Mirosława Prywer poetka, z wykształcenia fizyk, członek ZLP, laureatka Turnieju Jednego Wiersza XIV Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.
 
Drugie spotkanie autorskie odbyło się w ramach XXXVIII Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Jest to jedna z najstarszych takich imprez w Polsce. Listopady Poetyckie stanowią ważne wydarzenie w środowisku literackim, ponieważ promują poetów, a jednocześnie popularyzują poezję wśród młodszej i starszej publiczności.
Na spotkanie z poezją przybyli seniorzy, słuchacze UTW w Rzgowie. Pani Prywer w sposób prosty, ale jakże wyrazisty przekazywała zgromadzonym istotę swojej twórczości, potrzebę spuentowania każdego wiersza. Piękno jej poezji żywo poruszyło zebranych, słuchaczy, miłośników duchowej uczty. Poruszające było wyznanie poetki: „długo szukałam melodii w literach a ona przewrotna tkwiła w samym środku serca”. W czasie recytacji wierszy przez naszego Gościa panowała niczym niezmącona cisza, każdy obecny trwał zasłuchany w pięknych nastrojowych, głębokich utworach trafiających prosto do serc skupionej publiczności.
Współorganizatorem spotkania był Związek Literatów Polskich o/w Poznaniu oraz Miejska Biblioteka Publiczna W Koninie.
Justyna Popiela
GBP w Rzgowie

 

 

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź