Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
22 października 2015 r. - "Powiat Koniński Kuźnią Talentów Dziecięcych" w Rzgowie Drukuj E-mail
Image Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Koninie po raz kolejny realizuje projekt współfinansowany przez Zarząd Powiatu Konińskiego pt: „Powiat Koniński Kuźnią Talentów Dziecięcych”. Dzieci z terenu naszej Gminy również zostały objęte realizacją tego zadania. Przez 20 godzin w miesiącach wrzesień i październik 20 osobowa grupa dzieci z terenu naszej Gminy spotykała się dwa razy w tygodniu dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Doroty Eltman w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie gdzie pod okiem Pani mgr Kamili Janickiej oraz Pani kierownik GOPS i prezes TPD Sylwii Pawlickiej doskonalili swe umiejętności plastyczne.
 
,,Sztuka dziecka wciąż na nowo się tworzy i nie przestanie być sztuką żywą i twórczą tak długo jak długo będą istniały dzieci lubiące i umiejące po swojemu a pięknie rysować i malować”.
 
                                                                                                S. Szuman, S. Zagała ,,Malujemy”
                                                                                               Nasza księgarnia Warszawa 1961 r.
 
Warsztaty  dla dzieci były ciekawsze, im bardziej różnorodne miały proponowane  materiały i techniki plastyczne. Pozwalały na swobodne eksponowanie i ujawnianie swojego „Ja". Organizując w ramach projektu warsztaty plastyczne starannie dobierane były  takie techniki, aby tematyka prac była urozmaicona. Doceniając wartości twórczej aktywności i obserwując rozwój twórczości artystycznej. Zajęcia miały również oddźwięk socjoterapeutyczny z nawiązaniem do tematu szkodliwości różnego rodzaju używek.
Dzieci te również reprezentować będą naszą Gminę podczas  zakończenia projektu, które odbędzie się w Koninie w dniu 24 listopada w Kinie Oskard, gdzie zostanie wystawiona praca wspólnie wykonana przez dzieci uczęszczające na warsztaty. Dzieci wybrały jeden z zabytków z naszego terenu i przedstawiły go plastycznie. Zaprezentowany zostanie kościół p.w. Św Jakuba w Rzgowie.
Na scenie reprezentować nas będzie również zespół ze Szkoły Podstawowej w Osieczy, „Osieczanki”.
Na ostatnich zajęciach odwiedzili nas goście: Pan Wójt Grzegorz Matuszak, Pani wice Wójt Lucyna Wrzyszczyńska, Pani Aldona Kasprzak oraz Pani Zofia Waleriańczyk. Dzieci pochwaliły się swoimi zdolnościami artystycznymi przed włodarzami naszej Gminy, recytując wiersz o Gminie, a także wokalnymi. Spotkanie uatrakcyjniła śpiewem  Patrycja Chęcińska  ze Sławska, uczestniczka warsztatów. 
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Rzgowie składa podziękowania wszystkim osobom bez których realizacja zajęć nie mogłaby się odbyć; m. innymi Pani Krystynie Chowańskiej Prezes TPD Oddział Powiatowy, która uwzględniła dzieci z naszej Gminy w realizacji projektu oraz Pani Dorocie Eltman, Dyrektor GBP w Rzgowie, która zawsze chętnie pomaga przy realizacji takich zadań i udostępnia lokal.
  
 Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź