Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
21 października 2015r. - Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów Drukuj E-mail
Image Dnia 21 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rzgowie, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wicewójt Gminy Rzgów– pani Lucyna Wrzyszczyńska, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Rzgowie - pani Maria Czaja, Przedstawiciel GZEAS-u- pani Wioletta Drapik, Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Ewelina Matuszak. Uroczystość prowadzili: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Oliwia Siuda i zastępca przewodniczącej- Kacper Matuszak. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Wicedyrektor szkoły- pani Anna Jakubowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Rzgowie" dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.
Wreszcie nadszedł moment zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich uczniów klas pierwszych w części artystycznej, do której dzieci przygotowywały się od września pod kierunkiem swoich wychowawców. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu rodziców. W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i wicedyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał „słodki poczęstunek” od włodarza gminy oraz dyrektor banku ( również długopisy) i książki od Rady Rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia
z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Również rodzice przybyli licznie w tym niezwykłym dniu. Zorganizowali "słodkie" przyjęcie dla swoich pociech. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie: Urszula Błaszczyk i Mariola Szczecińska- Staszak.
Dekorację przygotowała asystent nauczyciela Kamila JanickaImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź