Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 17 Maja 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
7 października 2015 r. - Sławsk z pielgrzymką na Jasnej Górze Drukuj E-mail
Image Wzorem lat ubiegłych i w tym roku KGW ze Sławska zorganizowało Różańcową Pielgrzymkę do Częstochowy. Tym razem wyjazd odbył się w środę 7 października br.
Na zaproszenie zarządu Koła w pielgrzymce uczestniczył ksiądz proboszcz Benedykt Gembicki, który odprawił na Jasnej Górze mszę św. w intencji pielgrzymów oraz Drogę Krzyżową.
W integracyjnym wyjeździe do Częstochowy w grupie 52 pielgrzymów było 36 osób ze Sławska.
Towarzyszyli nam mieszkańcy Branna, Kowalewka, Osieczy oraz Konina i Słupcy. Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku na swoje wycieczki zaprasza wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania i wiek. Najstarsza uczestniczka wyjazdu miała 80 lat i umilała wszystkim podróż pięknym śpiewem.
W dniu pielgrzymki była słoneczna pogoda, a chłodny wiatr nie przeszkadzał w zwiedzaniu sanktuarium. Wśród wielu turystów było dużo obcokrajowców, głównie Japończyków, oraz grupy maturzystów. W Częstochowie każdy pielgrzym znajdzie najodpowiedniejsze dla siebie miejsce. Dla jednych jest to kościół, dla innych Muzeum Jasnogórskie, Skarbiec albo Aleja św. Barbary. Częstochowa to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także doskonała lekcja historii. To również lekcja geografii, bo podróżując można zza szyb autokaru podziwiać jak piękna jest Polska w jesiennym słońcu.

Teresa Kwiatkowska
 
Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź