Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Wtorek 16 Sierpnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
11 października 2015 r. - 100 lat w Sławsku, golf i święto kartofla PTTK Konin Drukuj E-mail
Image SPACERKIEM PO ZDROWIE to całoroczny projekt spacerów rekreacyjno - edukacyjnych na tropach dziedzictwa narodowego realizowany przez Oddział PTTK w Koninie, a zwłaszcza jego elitarny Klub Turystyczny PTTK w Koninie. Październikowa edycja rozpoczęła się w Sławsku, dokąd dojechała linia SPACER MZK Konin i autokar z wędrowcami z Klubu Seniora przy parafii św. Maksymiliana w Koninie.
Po zapoznaniu się z Marcinem ze Sławska i uczczeniu 100 lat oświaty w Sławsku uczestnicy spaceru przepłynęli promem na północną stronę Warty. Prezes Oddziału PTTK w Koninie Andrzej Łącki przybił każdemu "piątkę", odliczając 102 osoby i pieska. Wśród drużyn wyróżniały się reprezentacje Zespołu Szkół w Sławsku (opiekunki Małgorzata Jankowska i Ewa Lewandowska) i Szkoły podstawowej nr 3 w Koninie (Ewa Woźniak i Renata Chęcińska). 90 lat dzieliło najmłodszą uczestniczkę Gabrielę Bugaj (2 lata) od najstarszego Jana Kujawy (92 lata) z Konina. Podczas spaceru wzdłuż Warty dołączyły wędrowne krowy. Przez Ostrów i Myśliborskie Holendry turyści doszli do wsi Kolno, gdzie oczekiwały autobusy. 39 rowerzystów dojechało różnymi trasami. Na polu golfowym WITYNG w Golinie-Kolonii pan Krzysztof Zwoliński dał wykład z pokazem gry w golfa. W międzyczasie degustowano potrawy z ziemniaków, a przy ognisku odśpiewano tradycyjne pieśni. Odznaki Turysta Ziemi Konińskiej wręczył prezes Oddziału PTTK w Koninie Andrzej Łącki uczennicom Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie Julii Krupczyk i Julii Piaskowskiej. Niezawodna linia SPACER odwiozła uczestników do Konina i Sławska. Rowerzyści pomknęli na swych wehikułach do Wrześni, Goliny, Węglewa i Konina. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin.

Tekst: Wanda Gruszczyńska
Fotografie: Emilia Bugaj, Wiesław Glanc, Wanda Gruszczyńska
 
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź