Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI
2 października 2015 r. - Sławsk ma zdolną młodzież! Drukuj E-mail
Image
Dnia 2 października 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Sławsk - świetlicy dla dzieci i młodzieży. Wszystko zaczęło się od przystąpienia do konkursu SPÓŁDZIELNIA POMYSŁÓW zorganizowanego przez SGB Bank na platformie Społecznik 2.0.  Młodzież zgłosiła swój projekt, który dzięki głosom mieszkańców Sławska i ich przyjaciół trafił do finałowej 30. Następnie jury wyłoniło 3 najlepsze pomysły z całej Polski, wśród zwycięzców znalazł się projekt ze Sławska.
Za uzyskane środki finansowe sławska młodzież zakupiła materiały budowlane i wyremontowała pomieszczenie w Domu Kultury w Sławsku, w którym kiedyś znajdowała się biblioteka. Poświęcili na to prawie całe wakacje pracując od rana do późnych godzin wieczornych by odświeżyć i upiększyć to miejsce. Wszystkie prace wykonali własnoręcznie, a pomagali im przy tym rodzice. Gdy oddawali świetlicę do użytku zaprosili wielu gości. W Sławsku pojawili się między innymi Starosta Koniński- Pan Stanisław Bielik, Wójt Gminy Rzgów- Pan Grzegorz Matuszak, Przewodniczący Rady Gminy- Pan Roman Jakubowicz, Dyrektor Banku LBS Strzałkowo oddział Rzgów- Pani Maria Czaja, Dyrektor Biura Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”- Pani Iwona Bańdosz, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji oraz mieszkańcy Sławska i okolic.
Po poświęceniu pomieszczenia przez proboszcza parafii ks. Benedykta Gembickiego nastąpiło przecięcie wstęgi, multimedialne podsumowanie remontu i wręczenie podziękowań. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Ochotnicza Straż Pożarna Sławsk, która użyczyła młodym pomieszczenie w swoim budynku, Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku, które przez cały remont dożywiało pracujących w świetlicy, rodzice młodzieży, którzy wspierali ich w pracach i zakupach oraz Sołtys Sławska Pan Wiesław Czaja, który zawsze wspiera działania Pracowni Sławsk.
Po części oficjalnej wszyscy przenieśli się na dużą salę Domu Kultury gdzie na przybyłych czekał dalszy ciąg atrakcji. Odbył się tam koncert poezji śpiewanej Sławka Pilarskiego (gitara i śpiew) i Łukasza Bednarza (latynoskie instrumenty perkusyjne), wernisaż prac Klaudii Wrzesińskiej i Macieja Gila oraz słodki poczęstunek. To było wspaniałe popołudnie. Młodzież z Pracowni Sławsk udowodniła, że "chcieć to móc".
W nowej świetlicy odbywać się będą warsztaty malarskie i muzyczne, maratony gier, prelekcje o zdrowiu i ciekawe spotkania. Zapewne nie raz usłyszymy jeszcze o Pracowni Sławsk.

Kinga Kwiatkowska
 
Image Image Image Image Image Image Image Image
< Poprzedni   Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź