Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow STOWARZYSZENIA arrow KLUBY SPORTOWE arrow Gminny Klub Sportowy Rzgów
Gminny Klub Sportowy Rzgów Drukuj E-mail
Historia Gminnego Klubu Sportowego Rzgów 
ImageGminny Klub Sportowy Rzgów powstał w 20 lutego 2013 dzięki inicjatywie działaczy społecznych Michała Reka i Roberta Frąckowiaka oraz ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców gminy Rzgów, którzy zgłaszali od wielu lat potrzebę utworzenia oficjalnej drużyny piłkarskiej. Piłka nożna cieszy się od wielu lat ogromną popularnością na terenie gminy, dzięki Gminnej Lidze Halowej oraz rozmaitym turniejom piłkarskim dla dzieci, młodzieży, dorosłych i oldboyów.
 
Klub bierze obecnie udział w rozgrywkach piłkarskich B-Klasy OZPN Konin. Obecnie w kadrze GKS Rzgów jest 32 piłkarzy z terenu gminy Rzgów. Trenerem drużyny jest Piotr Lewandowski. Drużyna rozgrywa swoje mecze na Stadionie Gminnym w Rzgowie.
Mecze GKS Rzgów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na każdy mecz przybywa ok. 100-200 kibiców. Rekord frekwencji ponad 250 osób na meczu pucharowym z Polonią Golina.
W 2014 została utworzona sekcja młodzieżowa Juniorów Młodszych GKS Rzgów. Drużynę prowadzi Przemysław Kopczyński. W kadrze jest 25 zawodników z terenu gminy Rzgów.
Od czerwca 2013, odkąd GKS Rzgów zaczął rozgrywać mecze sparingowe przed sezonem 2013/14 zawiązała się inicjatywa wśród kibiców utworzenia sekcji kibicowskiej GKS-u Rzgów. Od tego momentu na każdy mecz przybywa grupa zagorzałych fanów naszej drużyny. Nasi fani bardzo aktywnie włączają się także w wyjazdowe mecze GKS-u. Swoim dopingiem i oryginalnymi przyśpiewkami uświetniają sportowe widowisko i stają się „12 zawodnikiem” naszej drużyny. Sekcja rzgowskich kibiców to tzw. "PAROWNIK". Dzięki inicjatywie naszego klubu wyemitowano szaliki klubowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Jak dotąd największym sukcesem w krótkiej historii klubu jest dotarcie drużyny seniorów do III Rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin. Podczas Gali Samorządowej Gminy Rzgów klub sportowy GKS RZGÓW otrzymał Tytuł „Gminnej Organizacji Roku 2013”.  GKS Rzgów prowadzi oficjalną stronę internetową http://www.gksrzgow.futbolowo.pl/ oraz oficjalny profil na Facebooku www.facebook.com/gksrzgow
ImageZarząd GKS Rzgów w kadencji 2013-2017:
Prezes – Robert Frąckowiak
Wiceprezes – Kazimierz Mrówczyński
Skarbnik – Adam Pieniecki
Sekretarz – Michał Rek
Członek Zarządu – Jarosław Balcerzak


Komisja Rewizyjna:
Łukasz Ozimski - przewodniczący
Waldemar Tubacki - sekretarz
Szymon Fabisiak- członek
 
 
Image Image
Następny >
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź