Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow STOWARZYSZENIA arrow KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH arrow KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SŁAWSKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W SŁAWSKU Drukuj E-mail
Historia KGW Sławsk


Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku powstało w 1948 roku i prowadzi nieprzerwalnie działalność do dziś.

W pierwszych latach istnienia KGW prowadziło działalność szkoleniową i doradczą. Organizowano spotkania z lekarzami medycyny, lekarzami weterynarii itp. Kursy kroju i szycia, kursy gotowania i pieczenia na stałe weszły w plan pracy KGW Sławsk na następne lata działalności. Członkinie brały udział w licznych konkursach i pracach społecznych. KGW zajmowało się również rozprowadzaniem piskląt kurzych, kaczych i gęsich oraz pasz. Corocznie organizowano wycieczki krajoznawcze oraz do miejsc kultu religijnego. Organizowano dziecińce w okresie letnim, zabawy dochodowe, okolicznościowe wieczorki, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Obecnie Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku liczy 58 członkiń. Zarząd KGW w składzie: Teresa Kwiatkowska – przewodnicząca, Józefa Szymczak – z-ca przewodniczącej, Bronisława Graczyk – z-ca przewodniczącej, Janina Borowiak – sekretarz, Halina Świerczewska – skarbnik, działa od 2005 roku. Poprzednią przewodniczącą była Pani Anna Grzegorzewska i funkcję tę pełniła przez 17 lat. KGW współpracuje ze Szkołą Podstawową, Radą Sołecką i OSP w Sławsku. Wspólnie organizowane są zabawy, festyny, wycieczki itp. KGW prowadzi wypożyczalnię naczyń na uroczystości rodzinne.

Od kilku lat KGW Sławsk prowadzi aktywną działalność i godnie reprezentuje gminę oraz powiat na licznych imprezach. Od 2003 roku jesteśmy uczestnikami Ogólnopolskiej Prezentacji Potraw Wigilijnych i Wielkanocnych w Warszawie organizowanej przez KRKiOR.
Corocznie KGW organizuje i uczestniczy w dożynkach parafialnych. Za udział w Dożynkach Powiatowych w 2005 roku KGW zdobyło I miejsce za wieniec dożynkowy i reprezentował powiat koniński na Dożynkach Wielkopolskich w Wolsztynie.

KGW Sławsk wielokrotnie uczestniczyło oraz zdobywało wyróżnienia na Gali Produktów Regionalnych m.in. w Żychlinie, Szreniawie i Poznaniu. Na stołach najczęściej występują potrawy z ziemniaków.

W 2006 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku zostało wyróżnione na Gali Powiatu Konińskiego. Każdego roku KGW bierze udział w „Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego”, w 2005 roku w Rychwale zajęło II miejsce.

KGW aktywnie uczestniczy w życiu wsi. Współpracuje z OSP w organizacji imprez, ze Szkołą Podstawową. Szczególnie owocnie układa się współpraca z Radą Sołecką i sołtysem Panem Wiesławem Czają.

19 kwietnia 2008 r. KGW Sławsk obchodziło 60. rocznicę powstania.
< Poprzedni