Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow OŚRODEK DORADZTWA ROLN. arrow Ogłoszenie rolnicze ODR styczeń 2014 r.
Ogłoszenie rolnicze ODR styczeń 2014 r. Drukuj E-mail

Ogłoszenie rolnicze ODR styczeń 2014 r.

 1. Od 1 grudnia do 1 marca obowiązuje zakaz nawożenia pól obornikiem, gnojówką i gnojowicą, a także wszelkimi innymi nawozami,
 2. Nadal obowiązuje stan poważnego zagrożenia trzody chlewnej Afrykańskim Pomorem Świń,
 3. Rolnicy, którym kończy się ważność zaświadczenia z kursu chemizacyjnego (z 2009) proszę o zapisywanie się w biurze ODR lub telefonicznie,
 4. Zapisy na ziarno do siewu odbędą się w lutym,
 5. Dopłatę z Agencji Rynku Rolnego do zakupu ziarna zimowego można uzyskać już od 15 stycznia do 25 czerwca, dopłatę do jarych dopiero po siewie zboża jarego na pole,
 6. Przewidywana jest zbiórka odpadów foliowych na wiosnę,
 7. Organizuję wyjazd na Targi Gardenia do Poznania w dniu 1 marca (sobota),
 8. W biurze ODR można zamawiać kolczyki dla bydła i świń.

Szczegóły ogłoszeń (kliknij)

 1. Od 1 grudnia do 1 marca obowiązuje zakaz nawożenia pól obornikiem, gnojówką i gnojowicą, a także wszelkimi innymi nawozami. Zimą ziemia odpoczywa, spowolnione są procesy chemiczne w glebie. Pomimo ciepłej pogody i jakbyśmy na to nie patrzeli przede wszystkim Rolnik przestrzega przepisów prawa, ponieważ nieprzestrzeganie grozi mu sankcjami w obniżeniu dopłat bezpośrednich.
 2. Nadal obowiązuje stan poważnego zagrożenia trzody chlewnej Afrykańskim Pomorem Świń. Rolnicy powinni obserwować swoje stado i w razie jakichkolwiek podejrzeń zgłosić objawy najbliższemu lekarzowi weterynarii.
 3. Rolnicy, którym kończy się ważność zaświadczenia z kursu chemizacyjnego (z 2009) proszę o zapisywanie się w biurze ODR lub telefonicznie. Kurs aktualizujący trwa 1 dzień, kurs dla nowych operatorów opryskiwacza trwa 2 dni. Kursy aktualizujące odbędą się w lutym w grupach 25-osobowych na terenie gminy Rzgów. Natomiast dla nowych kursantów kurs zorganizowany będzie w Koninie.
 4. Zapisy na ziarno do siewu odbędą się w lutym, ale już teraz informuję, że będzie taka możliwość.
 5. Dopłatę z Agencji Rynku Rolnego do zakupu ziarna zimowego można uzyskać już od 15 stycznia do 25 czerwca, dopłatę do jarych dopiero po siewie zboża jarego na pole. W biurze ODR można wypełnić wniosek, ale odpłatnie (wg cennika). Do wypełnienia potrzebne są: dane Rolnika, konto, wniosek o dopłaty z 2013 roku, oraz decyzje o przyznaniu dopłaty do ziarna z 2013, 2012, 2011 roku, jeżeli takie były oraz dopłata do wymarzniętych ozimin z 2012 roku, jeżeli była taka.
 6. Przewidywana jest zbiórka odpadów foliowych na wiosnę. Jesienią zbiórki nie było, bo było za mało foli do zebrania i firmie nie opłacało się przyjeżdżać. Będę wdzięczna za wszelkie uwagi w tej sprawie. Wiem, że niektórzy Rolnicy sami organizują sobie wywóz folii (mają tego dużo). Nasza zbiórka gminna organizowana jest z myślą o mniejszych gospodarstwach, do których firma specjalnie nie przyjedzie ze względu na małe ilości.
 7. Organizuję wyjazd na Targi Gardenia do Poznania w dniu 1 marca (sobota). Oprócz Gardenii w tym samym czasie odbywają się także Targi zoologiczne, Targi produktów okazjonalnych i świątecznych oraz Targi wyposażenia szkół, Targi książek i Targi edukacyjne (dla nauczycieli i uczniów). Jest co zwiedzać! Można kupić roślinki, sadzonki, nasiona.
  Bilet wstępu kosztuje 10 zł, do tego niestety trzeba doliczyć przejazd autobusem. Przy grupie 40 osobowej łączny koszt wycieczki (bilet+ przejazd + parking) to 45 zł. Wyjazd około godz. 8:00, powrót około 17:00 – 18:00.
  Zapraszam szczególnie serdecznie Panie, KGW i młodzież.
 8. W biurze ODR można zamawiać kolczyki dla bydła i świń (z firmy Pol Net).

Liliana Tatara tel. 632419053 lub 665861602

< Poprzedni   Następny >