Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow OŚRODEK DORADZTWA ROLN. arrow Zbiórka już po raz siódmy.
Zbiórka już po raz siódmy. Drukuj E-mail
Image17 czerwca br. w gminie Rzgów odbyła się VII zbiórka odpadów foliowych z gospodarstw rolnych. Rolnicy (w zbiórce uczestniczyło 139 rolników) oddawali takie odpady jak: folie po sianokiszonce, worki po nawozach sztucznych, folie budowlane, puste opakowania po środkach ochrony roślin oraz zużyty olej przepracowany. W sumie tych odpadów zebrało się około 4 tony, co stanowi równowartość 2,5 pojemności samochodu STAR.
Po raz pierwszy zbiórkę przeprowadziła firma EKO- MAR z powiatu kolskiego. Nawiązanie nowej współpracy było konieczne z powodu poprzedniej zbiórki, po której firma odbierająca nie wystawiła karty odpadu, pomimo interwencji telefonicznych i mailowych.
Jak zwykle wszyscy oddający odpady byli zdyscyplinowani i zorganizowani. Rolnicy ustawili się w kolejce, która nie utrudniała ruchu pojazdów po placu a odpady były tak popakowane i powiązane, że nie było problemów z załadunkiem. Jednak wraz z nową firmą przyszły nowe zasady. Nie można było oddać, np. pustych pojemników po zużytym oleju czy sznurków od snopowiązałek ani siatki do owijania bel siana. Okazuje się, że z niektórymi odpadami nie wiadomo, co zrobić a jedynym rozwiązaniem może być dopytanie producenta, który np. sprzedaje sznurek, „co zrobić ze zużytym?”
I jeszcze jedna sprawa. Apeluję do tych mieszkańców, którzy podrzucają wszelkie śmieci do koszy na plastyk, szkło i makulaturę, którymi zajmuje się Urząd Gminy. Zużyte pampersy, oberki po ziemniakach, puszki metalowe to nie te kategorie odpadów, na które są kosze! Może warto poczytać, co to znaczy segregacja odpadów, szkło, plastyk, kultura osobista???
A ……. może warto poszukać sprawcy „takich niespodzianek”, bo niektóre odpady są bardzo charakterystyczne. W końcu niemowlaczków w gminie nie jest aż tak dużo .
Dziękuję wszystkim uczestnikom zbiórki za wytrwałość oraz firmie Pol Mag za udostępnienie placu.

Organizator zbiórki Liliana Tatara st.doradca rolny i rolnośrodowiskowy.

Image
< Poprzedni   Następny >