Advertisement
   GALERIA FOTOGRAFII  |  MAPA SERWISU  |  KONTAKT  |  BIP   
Niedziela 4 Grudnia 2022
  

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Image

Wejdź

Wejdź - Gminny Klub Sportowy Rzgów

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wyszukiwarka
AKTUALNOŚCI arrow O GMINIE arrow GOSPODARKA arrow INWESTYCJE
Inwestycje Drukuj E-mail
Pomimo skromnego budżetu Gmina Rzgów samodzielnie lub z udziałem środków obcych zrealizowała w ostatnich latach szereg inwestycji.

Na terenie Rzgowa realizowana jest inwestycja pn. „Wzrost atrakcyjności miejscowości Rzgów poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej”. W wyniku konkursu Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 75% kosztów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój Wsi”. Na realizację inwestycji pozyskano 159 568,00 zł z budżetu Unii Europejskiej. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach, I etap zakończono w listopadzie 2009, drugi zostanie zakończony w maju br.
W ramach realizacji projektu przewidziano: budowę chodników i miejsc postoju, wykonanie trawników, ustawienie: ławek, koszy, fontanny, nasadzenie drzew i krzewów, ustawienie donic.

W ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego PROW 2007-2013 realizowany jest projekt: „Budowa sieci wodociągowej na terenie Gminy Rzgów w miejscowościach: Branno, Sławsk, Zastruże, Zarzew, Modła, Grabienice, Bożatki, Rzgów Drugi, Kurów”. Dofinansowanie w wysokości 75% kosztów wynosi 607 890,00 zł. Powstanie 8211 mb sieci wodociągowej. Inwestycje będzie realizowana w dwóch etapach i zakończy się w sierpniu 2011 roku. Pierwszy etap obejmuje wsie: część Bożatek, Kurów, Zastruże, Modła, część Branna i Zarzew, drugi Etap: część Bożatek, Grabienice, część Branna i Sławsk

W konkursie Programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Wielkopolska Odnowa Wsi dwa projekty z terenu Gminy Rzgów otrzymały dofinansowanie w wysokości 93 369,00 zł. Projekty realizowane będą na terenie Rzgowa oraz Barłóg. Prace polegać będą min. na urządzeniu boiska, placów zabaw, terenów rekreacji.

Władze Gminy Rzgów podpisały umowę na budowę boiska ORLIK w miejscowości Sławsk. Pozyskano łącznie 666 000 zł z budżetu Państwa oraz Województwa Wielkopolskiego.


W 2005 r. oddano do użytku gimnazjum z halą sportową w Rzgowie, gdzie odbywają się imprezy sportowe nawet szczebla wojewódzkiego. Gimnazjum jest wyposażone w ekologiczną kotłownię na biomasę (pellets) oraz system kolektorów słonecznych i lamp solarnych. Finansując to zadanie, korzystano m. in. ze środków NFOŚiGW, WFOŚiGW, PFOŚiGW, Totalizatora Sportowego oraz Kontraktu Wojewódzkiego.


Czytaj całość...
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Logo
Wejdź

Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź
Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź

Wejdź